Projekt

Drzewa są ważne! – SOBOTA W PAŁACU

„Bajka o drzewie” Elizy Piotrowskiej była inspiracją do SOBOTY W PAŁACU, imprezy dla najmłodszych, która odbyła się 18 marca w Pałacu Młodzieży.

Wydarzenie mające na celu m.in. integrację rodzin z Polski i Ukrainy, rozpoczęło czytanie fragmentów książki w dwóch językach, przez uczestniczki Pracowni Teatralno-Muzycznej. Następnie dzieci wzięły udział w integracyjnych zabawach rytmicznych i plastycznych.

Bawiąc się, udawały drzewa, szumiący wiatr, śpiewające i wijące gniazda wśród gałęzi ptaki. Podczas zabaw utrwaliły sobie rytm pór roku oraz kolory im towarzyszące.

Pierwsze spotkanie związane z ekologią nawiązywało do istotnych korzyści dla nas i całego naszego środowiska, jakie dają nam drzewa. Po zdobyciu tej wiedzy dzieci ozdobiły naszego Życzliwka – Pałacowe Drzewko Życzliwości kolorowymi listkami, które samodzielnie wykonały.

Kolejnym działaniem było stworzenie przez dzieci z drewnianych plastrów własnego, niepowtarzalnego leśnego stworka lub zwierzaka, którego można było zabrać ze sobą do domu.
Zanim dzieci przystąpiły do ozdabiania kolorowymi pisakami,  oglądały i liczyły słoje na plastrach drewna, potem doklejały oczy, nos bo jak usłyszały w bajce – „drzewo czuje”. W ten sposób powstały wesołe drzewne stworki, które będą przypominały, że drzewa są nam bardzo potrzebne i trzeba o nie dbać.

Eksponując swoje prace, dzieci wraz z rodzicami ustawiły się do wspólnego zdjęcia, aby wszyscy mogli zobaczyć efekty ich pracy i zachęcić innych do przyjścia na kolejną Sobotę w Pałacu! Drzewo – symbol naszego działania i wystawę edukującą z zakresu ekologii można podziwiać przy szatni Pałacu Młodzieży.

Dziękujemy Pani Idze Kameli, panu Marcinowi Kurylakowi (Pracownia Rozwoju Muzyczno-Ruchowego) oraz Pani Magdalenie Kucharskiej (Pracownia Plastyczna) za wspólną zabawę!

Kolejna SOBOTA W PAŁACU 29 kwietnia. Szczegóły niebawem, ale już dziś serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że Projekt SOBOTA W PAŁACU w roku szkolnym 2022/2023 realizowany jest przez Stowarzyszenie – Przyjaciele Pałacu Młodzieży w Szczecinie w ramach Programu Społecznik
we współpracy z Pałacem Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

zdjęcia: Izabela Ginett

Zostaw swój komentarz/opinię

%d bloggers like this: