Projekt

„RATUJEMY PLANETĘ!” – SOBOTA W PAŁACU – ARTYSTYCZNE SPOTKANIA Z EKOLOGIĄ – EDYCJA III

W sobotę 20 maja 2023 r. odbyła się III edycja SOBOTY W PAŁACU – artystycznych spotkań
z ekologią – imprezy dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Tym razem dzieci wysłuchały fragmentów książki „Opowieści o tym, jak uratować planetę” autorstwa Anny Casals i Paolo Ferri w języku polskim i ukraińskim. W czytanie jak zawsze zaangażowani byli uczestnicy z Pracowni Teatralnej pod opieką artystyczną p. Iwony Faj.
Dzięki lekturze dzieci poznały zagrożenia związane z plastikiem w naszym otoczeniu. Czy jest go dużo? A może za dużo? Gdzie jest wykorzystywany i co możemy zrobić, żeby plastik nie szkodził naszej planecie?

Następnie podczas integracyjnych zabaw rytmicznych przygotowanych przez panią Igę Kamelę
i pana Marcina Kurylaka poznały sens segregowania odpadów i utrwaliły sobie potrzebę dbania
o środowisko naturalne i sprzątanie świata. Zobaczyły, jak długą drogę przemierza woreczek foliowy niesiony przez wiatr i jak trudno oczyścić ocean, czy plażę z odpadów. Do nauki poprzez zabawę dzieci korzystały z chusty Klanzy i wstążek gimnastycznych.

Na warsztatach plastycznych natomiast przygotowanych przez panią Magdalenę Kucharską dzieci uczyły się rozpoznawać pojemniki do segregowania odpadów, zgłębiły również wiedzę na temat recyklingu. Dowiedziały się, że to ogromna korzyść nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla gospodarstwa domowego. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę!
Na koniec zajęć każde dziecko wykonało ekologiczną torbę na zakupy, by poprzez twórczą ekspresję skuteczniej zapamiętać ekologiczne treści prezentowanej przez nas książki. Nasze hasło to: „Za plastik dziękuję – taka torba mnie raduje!”
Tradycyjnie uwieczniliśmy na zdjęciach i filmie kolorowe projekty prac dzieci, aby zachęcić innych
do przyjścia na kolejną Sobotę w Pałacu.
Wystawa eksponująca prace naszych uczestników wyeksponowana zostanie przy szatni Pałacu Młodzieży.

Przypominamy, że Projekt SOBOTA W PAŁACU w roku szkolnym 2022/2023 realizowany jest przez Stowarzyszenie – Przyjaciele Pałacu Młodzieży w Szczecinie w ramach Programu Społecznik
we współpracy z Pałacem Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na IV edycję SOBOTY W PAŁACU 10 czerwca 2023!

Tekst i zdjęcia: IG

Zostaw swój komentarz/opinię

%d bloggers like this: